MENU
Zpět na výpis akcí

Velká Střelná - II.pracovní setkání 30.8.2019

Již podruhé jsme se sešli na pracovním akci k dokončení odstraňování náletových dřevin z ruin bývalého kostela sv.Mikuláše.

Související obec: Velká Střelná – Gross Waltersdorf

Naše druhé letošní pracovní setkání se opět konalo ve Velké Střelné při odstraňování dlouhodobých náletových dřevin z ruiny kostela sv.Mikuláše. Tentokrát se nás sešlo 14 členů a již tradičně jsme kromě pracovního úkolu řešili i další spolkové záležitosti. Tohoto úkolu se jako vždy zhostil náš předseda Jindřich Machala. Vzhledem k velmi teplému počasí které v tu dobu panovalo, jsme zdárně dokončili práci asi ve 13.hod a to byla chvíle i pro zasloužený odpočinek a udělení spolkové medaile pro nejaktivnějšího pracovníka. Tentokrát si tuto poctu odnesl náš kolega Jan Štěpán z Lipníku nad Bečvou. Od tohoto okamžiku bude již tato lokalita v kompetenci údržby těch členů našeho spolku, kteří ji mají na starost. Jejich úkolem bude již jen pravidelná údržba v podobě sečení a občasného vyřezávání nových náletů či jiné aktivity spojené s tímto památným místem.

V rámci každoroční cykloturistické akce Bílý kámen bude tak i toto místo zpřístupněné pro všechny účastníky i s odborným výkladem od autokarových průvodců. Doufáme že to přispěje k celkové atraktivitě této tradiční akce.Zpět na výpis akcí