MENU
Zpět na výpis akcí

Zvony pro kostel ve Staré Vodě

Kostel svaté Anny a svatého Jakuba Většího ve Staré Vodě na Libavé dostane nové zvony, a to díky soukromým dárcům. Zvony vyrábí zvonařská dílna Leticie Vránové - Dytrychové v Brodku u Přerova, první tři jsou už odlité.

Související obec: Stará Voda – Altwasser

Jde o zvony s velmi bohatou výzdobou. Jako první byl odlit zvon "Svatá Anna" pro kapli Královské studánky, následovalo jej 16ti kilové "Pražské Jezulátko", které by mělo být umístěno v sanktusníku (malé věži) kostela ve Staré Vodě. Nejčerstvějším přírůstkem je zvon o váze 93 kg, "Matka Boží přebolestná" (na fotografii ještě v hliněné formě). Odlité zvony budou po dokončení potřebných úprav převezeny v prosinci letošního roku do Rajhradicíc u Brna a vystaveny v kapli sv. Scholastiky. Budou tak k dispozici pro návštěvníky i pro dárce, kteří na jejich zhotovení přispěli.

Dalšími na řadě budou zvony "Patroni Čech, Moravy a Slezska" o váze 180 kg, "Kristus pán ukřižovaný v srdci" s váhou 340 kg, "Svatá Anna" (380 kg) a "Svatý Josef" (750 kg).

Zvony, které aktuálně na Staré Vodě můžete slyšet, byly darovány šilhéřovickou farnosti a do levé věže byly vyzvednuty 5. prosince 2022. Jsou to "Sv.Josef s Pannou Marií" (540 kg) a "Sv. Barbora" (490 kg). Jejich zvuk můžete slyšet zde.

A kde se myšlenka na zvony vzala, se dozvíte na našem FB.Zpět na výpis akcí